Buradasınız:Anasayfa » Diyetisyen » Diyetisyen Nedir ve Neler Yapar?

Diyetisyen Nedir ve Neler Yapar?

Diyetisyen Nedir ve Neler Yapar?

Eğitimli bir diyetisyenin görevi beslenme psikolojisi, besinlerin biyolojik bağlantıları ve besinlerin değeri hakkında bilgi vermektir. Aynı zamanda müşterisini, yemek alışkanlıkları, yaşam standardı, beden bilinci ve spor hakkında da bilinçlendirmelidir. Bir diyetisyene ihtiyaç duyarsanız ise dikkat edilmesi gereken tek bir nokta vardır. Diyetisyenin size kimin tarafından önerildiği ve ortamının ciddi bir sağlık kurumunda olmasıdır.

Bir diyetisyen Obeziteye eğilimli insanlara onların yeme alışkanlıklarını ve neden yediklerini öğrenerek ona yardımcı olur. Bu şekilde aşırı kilolu insanlara doğru ve kişiye özel bir diyet programı hazırlayarak, sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra anne adaylarına hamilelik süresince nasıl beslenmeleri gerektiğini açıklar.

Anneye bu sürede dikkat etmesi gereken gıdaları, bebek ve kendisi için gerekli olan besinleri almasına yardımcı olur. Aynı zamanda da bu dönem içerisinde hangi sportif faaliyetlerde bulunabileceği bilgisini verir. Sporcularda ise hangi sporu icra ediyorsa, ona özel bir diyet planı hazırlar.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön